Basmati rýže BIO

Dlouhozrnná loupaná rýže basmati z kontrolovaného ekologického zemědělství.  Skvělá a všestranná příloha. 

 

Máme! (7,118 kg)
Značka: bio nebio s.r.o
130 Kč / kg
Kategorie: Těstoviny a rýže
Země původu: Pákistán
DMT: 25. 9. 2026
Šarže: 7513
DEE6E9CE 93FA 4CC3 8EF7 484B0A3E29F2
BIO Bezlepek

Máte rádi indickou kuchyni? Ano? Tak to si nesmíte nechat ujít tuto báječnou basmati rýži v bio kvalitě. Jedná se o rýži, která je díky svým dlouhým a úzkým zrnkům po uvaření krásně nadýchaná, sypká a pevná a skvěle se tak hodí třeba jako příloha k vegetariánskému kari.  

Návod na přípravu

Dva hrnky rýže propláchneme ve studené vodě a přidáme necelé dva hrnky studené vody a sůl a zvolna vaříme pod pokličkou do měkka (cca 16 minut). 

 

Víte, že?

Basmati rýže je chráněné označení. Pravá rýže basmati pochází výhradně z Indie nebo Pákistánu. Slovo basmati v hindštině znamená „královna vůní".  

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bio nebio je s námi od úplného začátku. Jejich produkty mají opravdu špičkovou kvalitu a všichni je máme moc rádi (třeba veganské medvídky, hmm?). A tak trochu osobně za nás - s bio nebio je opravdu radost spolupracovat. Je to je jeden z dodavatelů, který nás velmi podržel v době covidové a díky kterému tady můžeme být ješte i dnes. Velké díky za to! :)

A co zero waste?


Bio nebio je jedna z prvních českých firem, které se pustily do distribuce velkých balení pro bezobalové obchody. Pořád rozšiřují svojí nabídku a od loňského roku dokonce nabízejí vybrané dobroty i ve vratných nádobách. Kromě toho (co je nemalá věc), dbají na ekologický původ a také způsob distribuce - třeba třtinový cukr, který nám dodávají, má neutrální uhlíkovou stopu. 

K nám vozí dobroty vlastním závozem, díky čemu nevznikají extra přepravné obaly.  

 

Chtěli byste od bio nebio něco speciálního?

Tak nám napište! Ne všechno totiž můžeme mít v stálém sortimentu. Moc rádi vám to ale objednáme extra - většinou tak děláme každé úterý. :)


Oficlální údaje: bio nebio s.r.o., Průmyslová zóna 103, 267 51 Bavoryně. www.bionebio.cz

Zpět do obchodu