Černý čaj Avto

Značka: Sičaj

Černý čaj pěstovaný v bio-režimu (certifikace probíhá s termínem dokončení duben 2024). Ručně sbíraný čaj s velkými listy zpracovaný tradiční gruzínskou ortodoxní technikou. Čaj má květnatou medovou chuť, při delším luhování se v něm objevují tóny oříšků. Nálev bývá čirý a má svěží barvy. 

 

 

 

Dostupnost Máme! (0,274 kg)
2 200 Kč / kg
Černý čaj Avto
Značka: Sičaj

V čem je tento černý čaj speciální?

Celolistý černý čaj od našeho dnes už kamaráda Petra, který v Gruzii buduje komunitní čajovou zahradu. S pěstováním čaje má bohaté zkušenosti a nadále se mu s radostí věnuje. 

Petr o tomto čaji:

Čaj pěstuje nás dvorní producent Avtandil. Používá orthodoxní techniku zpracování. Listí vykupuje od sousedek a babiček z vesnice Kvenobani. Na konci procesu čaj zaobluje pomocí dopékání (100°C). Obaly mu vozíme z ČR.

 

Jaké má složení?

100% černý čaj z Gruzie.

 

Jak jej vařit?

Na jeden litr vroucí vody použijte 12 gramů čaje. Nechte 4 minuty luhovat. Nebo na 100ml použijte 4 gramy čaje. Slejte za 30 sekund. List můžete zalít znova. Opakujte dle libosti :)

 

Jak je balen?

Obaly, ve kterých nám Petr čaj posílá, mu vracíme zpátky. Celkově Petr nesmírně sympatizuje s konceptem zero waste, a to nejenom v soukromém životě, ale právě také u produkce a distribuce čajů dál. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaje
Země původu: Gruzie
DMT: 31. 5. 2025

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Petr Sič, Josefa Kotase 1187/1, 700 30 Ostrava)