Kurkuma mletá

Kurkuma – blahodárná síla barvy slunce. Její charakteristickou zlatožlutou barvu si dobře pamatují všichni, kteří ji po vaření chtěli umýt z rukou.

 

Máme! (0,953 kg)
500 Kč / kg 25 Kč / 50 g
Kategorie: Koření
Pochází z: Indie
DMT: 3. 11. 2024
Šarže: 3. 11. 2024

Pozor, barvím!

Kurkuma dodá pokrmům nejen krásnou barvu, ale pro své cenné látky je prý velmi prospěšná pro organismus. Toto zemité koření známé jako nezbytná součást kari směsí se skvěle hodí do rýžových pokrmů a čočky. Výborně chutná s lilkem, špenátem, s kuřecím masem i rybou. Můžete si z ní uvařit i blahodárný nápoj Golden milk (zlaté mléko).

Náš tip: Pro získání intenzivnějšího aroma se před přidáním ostatních přísad doporučuje zahřát koření v rostlinném oleji nebo másle a nechat krátce zpěnit. Případná změna barvy a konzistence je způsobena uvolněnými silicemi a není na závadu.

Věděli jste, že? Kurkumu můžete znát i pod názvem indický šafrán?

Použití kurkumy pro výrobu kosmetiky

Pro výrobu očních stínů naneste prášek požadované barvy prsty nebo malým štětečkem na oční víčka, která jste předtím natřely hydratačním krémem. Ten pomůže stínům udržet se na pokožce.

Barvy:

(Zdroj: Johnsonová, B. Domácnost bez odpadu; PEOPLECOMM)

Pro bělení zubů nasypte kurkumu na zubní kartáček a čistěte. Pro příjemnější čistění je možné nanést na kartáček nejdřív kokosový olej a až ten teprve posypat kurkumou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu