Mungo fazole BIO

Mungo jsou malé zelené fazolky. Vynikají charakteristickou vůní a spoustou cenných živin.

Užijte si jejich výbornou chuť v salátu, polévce či je přidejte do masových i zeleninových pokrmů. Necháte-li je naklíčit, získáte nejen lahodnou chuť podobnou mladému hrášku, ale také spoustu vitamínů a minerálů.

 

Máme! (2,373 kg)
Značka: Covitar s.r.o.
130 Kč / kg
Kategorie: Luštěniny
Země původu: Indie
DMT: 30. 12. 2024
Šarže: 37591
Mungo fazole BIO
BIO Vegan

Jaký je?

Mungo jsou malé zelené fazolky. Vynikají charakteristickou vůní a spoustou cenných živin.

Doma skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70%.

Složení: 100% mungo BIO

Na co je dobré?

Můžete si je dopřát v salátu, polévce či přidávat do masových i zeleninových pokrmů. Nejčastěji se konzumují naklíčené.

Jak klíčit?

Fazolky důkladně propláchněte a namočte přes noc do mísy. Ráno vodu slijte, několikrát je propláchněte a nechte odkapat. Vraťte fazole do misky, překryjte navlhčenou látkou a nechte klíčit. Nezapomeňte pravidelně asi 2-3x denně proplachovat a udržovat dostatečnou vlhkost. Po 2-3 dnech jsou výhonky připravená ke konzumaci. Chutí připomíná zelený hrášek, jsou šťavnaté a příjemně křupavé. Naklíčené mungo přidávejte do pokrmů syrové nebo jen krátce blanšírujte, abyste využili co nejvíce obsažených živin. Ale pozor naklíčeného munga snězte maximálně jednu hrst denně!

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V Covitaru chtějí přinášet na český trh kvalitní, přírodní sušené plody, které byly vypěstovány férově k přírodě i k zemědělcům. A to nám dělá radost! :)


A co zero waste?

Produkty od Covitaru jsou speciální v tom, že nejsou lokální. Jde hlavně o oříšky, sušené ovoce, nebo třeba superpotraviny. Tím pádem je potřeba je k nám nějak dostat - co nejde dělat úplně bez obalu. Skvělé ale je, že v Covitaru dbají na ekologický původ potravin a také na přepravní vzdálenost - jinými slovy, to, co je možné najít v Africe, nebo Turecku, není potřeba vozit z Číny. My pak koupíme základní balení dobrot, díky čemu nedochází k dalšímu přebalování, a také není potřeba další přepravný obal navíc - prostě, jak fíky opustí Turecko, tak je rozbalíme u nás na pultu. A to, co z obalu zůstane, putuje do naši re-Dílny a je přetvořeno v nové, krásné věci. :)

Oficiální info: Covitar, s.r.o., Rybná 716/24, 11000 Praha. IČ: 03507505.

Zpět do obchodu