Panela - třtinová šťáva BIO

Proč nahradit bílý cukr panelou?

Bílý cukr při svém procesu zpracování prochází rafinací, čili chemickým ošetřením. Oproti tomu panela je v podstatě šťáva z cukrové třtiny v sypké podobě. Pokud vám není vlastní používat ke slazení jídel a nápojů sirupy (např. datlový, agávový a podobné), může být pro vás panela příjemnou alternativou.

 

Máme! (2,264 kg)
Značka: Natural Jihlava
140 Kč / kg
Kategorie: Cukr, sůl, panela
Pochází z: Kolumbie
DMT: 23. 6. 2024
Panela - třtinová šťáva BIO
BIO

Co je panela?

Svým vzhledem panela připomíná hnědý cukr, nemá ovšem s rafinovaným cukrem ani medem nic společného. Je to sladká ztuhlá šťáva z cukrové třtiny. Na rozdíl od hnědého cukru má panela nesrovnatelně bohatší škálu chutí a hlavně vůní, podobně jako med. Přirozeně obsahuje melasu. Bez použití chemických procesů (jako je např. rafinace) je výsledkem výživově bohatý produkt, který si na rozdíl od bílého cukru uchovává všechny důležité látky, které obsahuje cukrová třtina. 

Jak vzniká?

Vyrábí se z cukrové třtiny. Vylisovaná šťáva z cukrové třtiny se nahřívá a postupně se odpařuje voda. Poté se "hmota" nadrtí do sypké podoby. Nahřívání probíhá při teplotě vyšší než je 42 stupňů.

Víte, že?

Panela obsahuje 5x více minerálních látek než hnědý cukr a 50x více minerálních látek než bílý cukr.

Co je zajímavé?

Panela je také známá pod názvy chancaca, piloncillo, panocha, penuche, mascobado, azúcar de turbinado, jaggery, gur, rapadura, papelillo, raspadura, empanizao. 

Jaké má složení?

Sacharóza je hlavní složkou panely, s obsahem mezi 65% hmotnosti (ve vysušeném stavu). V menší míře obsahuje glukózu a fruktózu. Ve míře značné pak obsahuje vitamín A, některé vitamíny skupiny B, vitamín C, D a E. Z minerálních látek jsou nejvíce obsaženy vápník, železo, draslík, fosfor, hořčík, měď, zinek a mangan.

Jaké jsou výživové údaje?

Na 100 g výrobku: energie: 1680 kJ/396 kcal; tuky: 0,65 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,22 g; sacharidy: 97 g, z toho cukry: 69,31 g; vláknina: <0,10 g, bílkoviny: 0,47 g; sůl 0,053 g.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Humpolecká 286/28, 586 01 Jihlava

Zpět do obchodu