Slunečnice loupaná

Slunečnice je velice oblíbená rostlina z několika důvodů, má krásný, velký, jasně žlutý květ a už malé děti vědí tu skvělou zajímavost – vždy je natočena za Sluncem a lidem Slunce do kraje přináší.  V Česku se se slunečnicí běžně setkáme na polích i mimo ně, konkrétně se u nás pěstuje pět druhů slunečnice a jeden kříženec. Jinak to jsou rostliny rozšířené po celém světě, v potravinářském průmyslu zpracovávané především na slunečnicový olej nebo právě slunečnicová semínka.

 

 

Máme! (3,437 kg)
Značka: Oleje Bartoš
160 Kč / kg
Kategorie: Semínka
Země původu: Česká republika - Lanžhot
DMT: 15. 3. 2025
Slunečnice loupaná
Český produkt

Jak lze slunečnicová semínka použít?

Někoho baví slunečnicová semínka vyloupávat již během konzumace, někdo si raději práci ušetří a semínka koupí již vyloupaná. Připravte každý den dětem pytlík vyloupaných semínek do školy nebo smíchejte třeba s ořechy, budou mít tu nejlepší svačinu ve třídě! Pro Vás budou semínka taky skvělým řešením, mějte je připravená pro případ, že pro množství práce nestihnete odběhnout na odpolední pauzu.

Nebojte se využití semínek do jakéhokoliv jídla – saláty, jak zeleninovými, tak ovocnými počínaje, přes studenou nebo teplou cereální snídani, směsí do jogurtu konče. Použijte je jako přísadu do pomazánek nebo přidejte přímo do těsta na koláčky nebo chleba. Pokud máte rádi rychlé těstoviny jen s pestem, slunečnicová semínka také nesmíte vynechat a můžete je přihodit na pánev vždy, když budete potřebovat osmahnout kuřecí maso nebo tuňák.

Jaké má složení?

Jen loupaná semena slunečnice.:)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu