Slunečnicový olej za studena lisovaný

Suroviny pro tento olej byly vypěstovány na rodinné farmě na Jižní Moravě.

 

Máme! (>20 kg)
Značka: Oleje Bartoš
175 Kč / kg
Kategorie: Oleje, octy
Země původu: Česká republika - Lanžhot
DMT: 30. 6. 2023
Slunečnicový olej za studena lisovaný
Český produkt

Slunečnicový olej je lisovaný za studena. Při nižších teplotách při skladování se může olej zakalit, což není na závadu a je to jeho přirozená vlastnost. V kuchyni je vhodný zejména na přípravu salátů, zálivek, majonéz, nakládání masa, dušení nebo do základu při vaření.

 

Použití slunečnicového oleje pro výrobu kosmetiky

Pro výrobu univerzálního balzámu postupujte následovně. V malé misce smíchejte 1 čajovou lžičku včelího vosku a 4 polévkové lžíce oleje (může to být jakýkoliv olej, například slunečnicový olej je výhodné použít pro vysoký obsah vitamínu E). Misku dejte do malého hrnce se 2 cm vody a na středním stupni na sporáku zahřívejte, dokud se směs nerozpustí. Přelejte do malé dózičky nebo plechovky a nechte zchladnout. Tento balzám můžete použít na rty nebo nehty, kterým dodá lesk, na vrásky v okolí očí a konečky vlasů pro zvlhčení nebo na lícní kosti a pod obočí jako rozjasňovač.

Pro výrobu impregnace si do malé misky dejte 2 polévkové lžíce včelího vosku a 1 ½ čajové lžičky oleje. Vložte misku do vodní lázně v malém hrnci a za stálého míchaní pomalu rozpouštějte. Výslednou směs nanášejte na koženou obuv. (Vosk bude během nanášení dělat na botách šmouhy, ale nebojte se, při další fázi šmouhy zmizí). Vezměte fén, zapněte ho na horký vzduch, rozpusťte vrstvu impregnace na botách a starou ponožkou ji vetřete do kůže. Po zchladnutí hladkou obuv rozleštěte.

(Zdroj: Johnsonová, B. Domácnost bez odpadu; PEOPLECOMM)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu