Bezobaláč jako spolková prodejna

Co to vlastně znamená SPOLKOVÁ PRODEJNA?

To k vám nemůžu chodit nakupovat, když nejsem členem spolku?


JASNĚ, ŽE MŮŽETE!

Vítáme každého, kdo oceňuje kvalitní produkty, udržitelnost jako takovou a podporu lokálních výrobců. Spolková prodejna je zde pro VŠECHNY!

Členové spolku jen mají nějakou tu výhodu navíc ;-)

 • Snížit si náklady za potraviny – sleva na nákup 10 - 20 %.
 • Příležitost ovlivnit fungování obchůdku, jeho sortiment, kvalitu produktů, akce, které se pořádají, samotné dodavatele.
 • Možnost dělat společné hromadné velkoobchodní objednávky (např. farmářské maso, veganské potraviny, lokální produkty a jiné dle zájmu).
 • Exkurze na farmy a k dodavatelům. Nahlédneme do výroby dobrot, které máme na prodejně.

Co to pro mě znamená být členem spolku? Kolik mi to zabere času a energie?

 • Je na vás, jakou měrou byste se rádi podíleli na fungování obchůdku. Každý z nás dává obchůdku tolik energie a času, kolik je schopen si uvolnit ze své kapacity. Uvítáme jakoukoli pomoc, byť se vám může zdát na první pohled malá či zanedbatelná. Chápeme, že každý má jiné možnosti a uvítáme, pokud nám řeknete na rovinu, jaké jsou ty vaše.
 • Jednou za čas se potkáme osobně a probereme, co a jak funguje, co bychom rádi změnili. Pokud vám to nevyjde, nevadí, stačí nám dát občas zpětnou vazbu.
 • Podstatné pro nás je, že podporujete filosofii Bezobaláče. Ať už je to bezobalové nakupování či snaha o co nejmenší tvorbu odpadu obecně a ochranu přírody jako takové.
 • Fungujeme jako komunita a snažíme si pomáhat a podporovat obchůdek. Chceme, aby obchůdek fungoval a cítili jsme se v něm spokojení, v příjemné atmosféře. Vše je založeno na dobrovolnosti.

Jak se tedy dostanu k výhodám spolku?

Měsíční příspěvek je výrazem podpory obchůdku a jeho filosofie. Slouží zejména k pokrytí provozních nákladů obchodu. Jeho výši doporučujeme volit podle výše průměrného nákupu nebo prostě jen podle toho, jakou částkou nás rádi podpoříte:

 • 10 % sleva na nákup:
  ◦ pro jednotlivce: 200 Kč/měsíčně
  ◦ pro rodinu: 400 Kč/měsíčně
 • 20 % sleva na nákup:
  ◦ pro jednotlivce 400 Kč/měsíčně
  ◦ pro rodinu: 800 Kč/měsíčně

Vstupní investiční příspěvek – slouží hlavně k rozšíření a udržování skladových zásob. Je ve výši 2000 Kč jednorázově. Pokud je to částka, která je pro vás vysoká, je možné domluvit se na rozložení do více plateb anebo možnost úhrady prostřednictvím svých schopností a dovedností - může to být práce jak na prodejně, tak z domu. Určitě se domluvíme, ozvěte se nám a najdeme společnou cestu přijatelnou pro obě strany.

A nakonec zbývá už jen zastavit se k nám na prodejnu a vyplnit přihlášku. Nebo nám napište na email: prodejna@bezobalac.cz a pošleme vám vše potřebné.:) 

Zpět do obchodu