JAK NAKUPOVAT

Sepsali jsme pro vás, jak u nás nakupovat na webu i osobně na prodejně.

 

Jak na objednávání NA WEBU?

Toť otázka :-). Asi vás hned napadne, jak je možné bezobalově nakupovat na webu. Jak potraviny přepravíme? A jak doručíte k nám své obaly? Jde to vůbec? Jde! 

 

Systém vratných zavařovaček a obalů

Potraviny je opravdu třeba v něčem přepravit. Základem pro nás je, aby tyhle obaly byly znovu použité, aby nekončily v koši. A tak jsme si řekli, že je přece můžeme přepravovat v zavařovačkách, kterých má každý spoustu, často tolik, že ani neví, co s nimi.

 

Jak to funguje? 

Potraviny si objednáte na váhu (kila, gramy a pod.). U většiny potravin máte uvedené, jakému objemu váha odpovídá. My vám pak potraviny připravíme v zavařovačkách. Při dalším nákupu nám skleničky vrátíte, nebo vrátíte jiné sklenice, klidně ty, co vám stojí doma (jelikož některé od nás ještě nemusíte mít prázdné).

To samé platí pro nákup na prodejně - když si zapomenete obal, půjčíme vám zavařovačku. Tu (nebo jinou) nám pak vrátíte.

Všechny zavařovačky, co používáme, jsme dostali od vás, nekupovali jsme tedy žádné nové a těm starým jsme takhle vdechli nový život :-).

 

Když nemáte čas na větší nákup?

Klidně si ho můžete objednat přes web a pak vyzvednout osobně na prodejně. Výhoda je, že nákup budete mít už nachystaný a tedy celý proces bude rychlovka. Pokud chcete nákup do vlastních nádob, uveďte to do poznámky. Např. ráno před prací nám vlastní nádoby dovezete na prodejnu a po práci si je naplněné vyzvednete ;-).Takhle si můžete nechat i namlít mouku nebo vločky. O tom, že potraviny už máte nachystané, vás budeme informovat emailem nebo po dohodě i telefonicky.

 

Jak probíhá nákup NA PRODEJNĚ?

Jednoduše. Přinesete si k nám vlastní nádoby/obaly. Jakékoliv. Látkové pytlíky, skleničky, plastové krabičky nebo i sáčky. Cokoliv, co používáte na potraviny. Do těchto nádob vám navážíme potraviny - kolik si řeknete.

DSC_4674 ==> DSC_4677 ==> DSC_4683 ==> DSC_4685

Když si náhodou zapomenete obal nebo máte obalů málo (ku příkladu chcete dokoupit něco, s čím jste nepočítali), tak vám zapůjčíme zavařovačku, nebo jiný erárny obal. Tuhle zavařovačku, nebo nějakou jinou, co máte doma, nám pak donesete zpátky.

Malé opakování, všechny zavařovačky, co používáme, jsme dostali od vás, nekupovali jsem tedy žádné nové a těm starým jsme takhle vdechli nový život.

 

Jak můžete platit?

Hotově a na prodejně i kartou.

 

Mletí mouky a vloček

  • Mouku vám nameleme z každého zrna, co máme na prodejně: jáhly, pohanka, pšenice, špalda a žito
  • Vločky uděláme z ovse, pohanky, špaldy a žita. Čerstvé vločky jsou spíše jemné, velké v závislosti na velikosti zrna (pohankové vločky připomínají spíš instantní kaši). Můžete je připravovat instantně, tj stačí zalít horkou vodou z konve. Na prodejně vám je rádi ukážeme předem a na webu dáme fotky (i z připravených kaší). Vločky neumíme udělat z rýže, jáhel a jiných malých, nebo velmi tvrdých zrn. Ty se totiž obvykle před mletím namáčí, v případe jáhel i dále zpracovávají, takže ve výsledku nejde o surovou obilovinu, ale o zpracovaný výrobek. V případe zájmu, doplníme jiné vločky do sortimentu.

Pro efektivnější nákup si větší množství čerstvě mletých mouk nebo vloček objednejte předem přes web nebo telefonicky.

Zatím máme na prodejně jeden mlýnek na mouku a jeden vločkovač. Po každém použití se čistí mletím naprázdno, aby se všechna zrna dostala ven. V případe velkého zájmu dokoupíme ještě jeden mlýnek, na kterém by se mlely zvlášť bezlepkové potraviny (v současném stavu můžeme říct, že bezlepkové mouky u nás můžou obsahovat stopy lepku :-)).

 Zpět do obchodu