Soda bikarbona

Můžete ji použít jako všestranný čistič a pohlcovač pachů. Krystalická struktura sody funguje jako jemné abrazivo (bez nebezpečí poškrábání povrchů), její mírná zásaditost napomáhá rozpouštět mastné kyseliny obsažené v kuchyňské nečistotě. Dokonce s ní můžete i hasit malé domácí požáry.

Soda bikarbona se teplem rozkládá na uhličitan sodný, vodu a oxid uhličitý, takže je maximálně ohleduplná k přírodě i našemu zdraví. Poprvé ji vyrobil v roce 1791 francouzský chemik Nicolas Leblanc pro pekárny.

Použití:

- Čištění: např. na znečištěné hrnky od kávy a čaje, trouby, odpadu (v kombinaci s octem). Do odpadu nasypte 1/2 hrníčku jedlé sody, zalijte stejným množstvím lihové octa, chemická reakce těchto dvou látek rozloží mastné kyseliny v mýdlo a glycerin a to uvolní odpad, po 15-20 min. zalijte vařící vodou. A je to.

- Bělení zubů: stačí jedna lžička jedlé sody s trochou soli s vysokým obsahem jodu. Směs naneste na dvě minuty na zuby. Pak si zuby opláchněte. Soda zuby zpevní a zároveň odstraní skvrny na zubech. Používat sodu místo pasty ale doporučujeme maximálně dvakrát do měsíce.

- Bez šamponu: Pokud máte krátké vlasy, zkuste se obejít bez šamponu. Opláchnete si vlasy vodou, poprašte si hlavu sodou (dobře funguje třeba cukřenka na práškový cukr), vmasírujte ji, pak vlasy pro pěkný lesk propláchnete trochou jablečného octa a nakonec je dobře vymyjete vodou. (Zdroj: Johnsonová, B. Domácnost bez odpadu; PEOPLECOMM)

- Zápach nohou: Do bot nasypte menší množství sody a na chodidla si nastříkejte trochu jablečného octa. (Zdroj: Johnsonová, B. Domácnost bez odpadu; PEOPLECOMM)

- Může se také používat jako náplň do hasicích přístrojů.

Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3, CAS: 144-55-8, ES: 205-633-8

Složení: 100 % hydrogenuhličitan sodný. Neobsahuje hliník jako protihrudkující látku. Toto balení není určeno k vnitřnímu užití či konzumaci. 

Máme! (9,291 kg)
Značka: Fichema s. r. o.
52 Kč / kg
Kategorie: Praní a úklid
Země původu: Německo
DMT: 27. 1. 2027
Šarže: BBA2724F3
vyr 1403bika jedla soda pap pytel 5 kg BioMydlo cz
Je to v pytli Závoz přímo k nám

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špitálka 6, 602 00 Brno.

 

Zpět do obchodu